OUTSTANDING GRADUATES

2022 Archer Hovey, BS Engineering 
2021 David Pierce Walker-Howell,   BS Electrical
2020 Anna Katya Batovsky Stahlak,   BS Mechanical 
2019 Chenxi Chu, BS Electrical and Computer
2018 Alice Alexander Sokolova, BS Electrical
2017 Victor Ortega, BS Aerospace
2016 Linh Du Ton, BS Electrical
2015 Dustin B. Wright, BS Computer Engineering
2014 Henok Tadesse, BS Computer Engineering
2013 Dejan Samardzic, BS Aerospace
2012 Levi C. Lentz, BS Mechanical
2011 Thomas Bruget, BS Mechanical 
2010 Jason E. Turner, BS Mechanical 
2009 Shaun E. Walters, BS Civil
2008 Tu Nguyen, BS Mechanical 
2007 Vlajko Djordjevic, BS Electrical and Computer 
2006 Jessica Anne Chapman, BS Civil
2005 James Coleman Lee, BS Mechanical 
2004 Sara E. Whipple, BS Electrical and Computer
2003 Laura Diaz
2002 Claudia B. Mowery, BS Mechanical 
2001 Fadi G. Kanj, BS Electrical 
2000 Silvano Padoan,   BS Electrical 
1999 Guy Ikuo Fujiwara,   BS Mechanical 
1998 Gerald S. Douthit,   BS Mechanical 
1997 Alfredo Aldrete,   BS Electrical 
1996 Billy Joe Welch,   BS Civil 
1995 Raymond J. Stach,   BS Electrical
1994 Hoanghuy Do Tran,   BS Electrical 
1993 Bethany D. Williams,   BS Electrical 
1992 Brian K. Hinman,   BS Civil
1991 Naji S. Ghazal,   BS Electrical 
1990 Patricia S. Smith,   BS Electrical 
1989 Fariborz Assaderaghi,   BS Electrical 
1988 Brian Thao Nguyen,   BS Aerospace
1987 William N. Whiting,   BS Electrical 
1986 Drue S. Freeman,   BS Electrical 
1985 Timothy M. Shell,   BS Civil 
1984 Jeff A. Wergeland,   BS Electrical 
1983 Michael W. Marcellin,   BS Electrical 
1982

Daniel Thompson,   BS Electrical 

Mehrzad Kasrazadeh, BS Electrical 

1981 David A. Todd, Jr.,   BS Mechanical 
1980 Haim Shwartz,   BS Electrical 
1979 Barbara Lee Michalec,   BS Electrical 
1978 David M. Rose,  BS Mechanical 
1977 Javier Chavez 
1976 Brandon D. Johnson,   BS Mechanical 
1975

Douglas B. McCartney,   BS Civil 

Keith M. Klepin, BS Electrical 

1974 Lorenzo D. Directo, BS Civil 
1973 James O. Gruber, BS Engineering 
1972 Richard V. Keele, BS Electrical 
1971 Max R. Dykmans, Jr., BS Engineering 
1970 Lawrence L. Malcom, BS Engineering
1969 J.P. Wright, Jr. 
1968

Gary J. Brown, BS Electrical

Miguel A. Cardenas, BS Engineering 

1967 C.H. Spalding III
1966 P.M. Farrar
1965 Michael Clark, BS Engineering
1964 Alfonso F. Cardenas, BS Electrical